Víkend v Londýně

Hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska je nejen největším městem západní Evropy, ale je také jejím historickým, finančním a kulturním centrem. Jako hlavní město je také sídlem královny, vlády a parlamentu. Je jedním z nejdůležitějších měst světa a představuje jedno z největších obchodních center. Patří k nejnavštěvovanějším městům na světě.

Big Ben Londýn

Jestli se rozhodnete navštívit tento pilíř historie, například na víkend, jako jsem se rozhodl já, není dnes nic jednoduššího. Samozřejmě je lepší, pokud urgentně nespěcháte, si v předstihu zarezervovat letenky. Náš let, který byl rezervován zhruba měsíc dopředu stál dva tisíce pět set korun. Samozřejmě i zpáteční . Let byl nízkorozpočtový, ale za tu cenu a faktem, že let trvá zhruba něco přes dvě hodiny, vás nijak netrápí. Let byl pod společností Ryan air a cílové letiště Gatwick. Gatwick je zhruba čtyřicet kilometrů od metropole Londýna, nicméně přímo před hlavní bránou je několik autobusů které pravidelně jezdí přímo do metropole Londýna. Cesta trvá zhruba 45 minut a zaplatíte něco kolem 15 liber, což na tamní poměry je cena více, než příznivá.

Tower bridge

Budeme li mluvit o ubytování, tak to je trochu oříšek. Máte možnost sehnat ubytování, za poměrně slušné peníze, ovšem problém nastává ve chvíli, kdy jste v podstatě na předměstí a vzhledem k rozloze Londýna, stejně zaplatíte značné peníze za dopravu, která není nejlevnější, takže na tom nakonec budete tratit mnohem víc a hlavně ztráta času je velice podstatná vzhledem k faktu, že tam jedete opravdu jen na víkend. Náš hotel byl v části The City, finanční centrum Velké Británie. Cena za dvoulůžkový pokoj na dva dny, je zhruba osm tisíc korun. Cena nebyla nejpřívětivější, ale jak jsem avizoval, byl v podstatě u centra Londýna, přímo na Temži. Takže se stačilo projít zhruba kilometr podél Temže a už před vámi stál Tower bridge.

Pokud se rozhodnete taktéž pro víkend, doporučuji si vybrat čtyři maximálně pět stěžejních památek a míst, kterým chcete skutečně věnovat čas. Londýnské pamětihodnosti se opravdu za víkend projít nedají. Jestli můžete, dopravní infrastrukturu používejte jen na opravdu velké vzdálenosti. Ceny za dopravu jsou opravdu nemalé a popravdě i když za den nachodíte i patnáct kilometrů. Neošidíte se o to kouzlo poznat Londýn a jeho ulice takové jaké jsou. Od klasického fish and chips, až po tradiční Londýnské hospody a puby, které mají nezaměnitelnou atmosféru.

pub

Na české poměry je výlet do Londýna, popřípadě kamkoliv ve spojeném království poměrně nákladný vzhledem poměru libra- koruna. Nicméně je to místo, které je skutečně  nabité historií a každý kdo se trochu zajímá o místa, kde se tvořila historie starého kontinentu, by ho měl i bez ohledu na náklady navštívit.

V mém případě to jistě nebyla poslední cesta na ostrovy, ať už to bude znovu Londýn, nebo jiné ostrovní město, či místo.

Ukázat komentáře ostatních

Napsat komentář