Mezi rizikovými destinacemi je i Velká Británie!

Britské servery pravidelně zveřejňují mapy s nejnebezpečnějšími destinacemi. Na těch posledních nechyběla ani jejich domovina. Dovolená ve Velké Británii nemusí být zcela bezpečná ani podle českého ministerstva zahraničí. Britské servery (např. express.co.uk) zařadily na seznam země, ve kterých hrozí teroristické útoky. Kromě Velké Británie jde také o Belgii, Německo, Francii, Turecko, Rusko a Španělsko.

České ministerstvo zahraničí uvedlo, že jde o podobnou situaci jako vloni. Podle Lubomíra Zaorálka je označování oblastí za nebezpečné „hádáním z křišťálové koule“ – k teroristickým útokům může dojít i v oblastech, kde to nikdo nečekal. Nejkritičtější jsou samozřejmě místa v blízkém okolí válečných konfliktů. Proto by turisté měli sledovat web ministerstva a dbát aktuálních doporučení.

Turecko

Například Turecko je na seznamu rizikových destinací

Další upozornění se týká dokladů. Ministr zdůraznil, aby si turisté dávali pozor na osobní doklady, protože právě po nich je v některých zemích velká sháňka. Konkrétní destinaci, ve které krádež dokladů hrozí, ale neuvedl.

Ať už se vydáte do některé ze zemí na seznamu rizikových destinací nebo ne, určitě se před vycestováním do zahraničí zaregistrujte do systému DROZD. Zároveň si o dané zemi zjistěte všechny důležité informace.

A protože rizika nesouvisí pouze s terorismem, ale i s mnohem běžnějšími záležitostmi, nezapomeňte se pojistit. Vhodně zvolené cestovní pojištění do zahraničí vám poskytne adekvátní krytí pro případ, že se vám přihodí něco nečekaného.

Důležité je si v zahraničí hlídat především doklady

Důležité je si v zahraničí hlídat především doklady

Pokud si s výběrem balíčku nevíte rady, podívejte se na srovnání tarifů cestovního pojištění. Na stránce najdete popisy, územní platnost, limity plnění a sazby. Cestovní pojištění on-line si můžete sjednat z pohodlí domova. V případě platby kartou získáte okamžitou ochranu – třeba jen pět minut před odjezdem.

Ukázat komentáře ostatních

Napsat komentář