Příprava a cesta na ostrov Phuket ( Thajsko)

Jestli se rozhodnete navštívit exotickou zemi, jako je Thajsko, určitě by bylo vhodné se řádně připravit a informovat o tom, co vše je potřebné a nutné k tomu, aby váš pobyt v této zemi proběhl v pořádku a bez zbytečných komplikací.

Základním prvkem je samozřejmě platný biometrický pas. U staršího pasu bez čipu, by vás mohli čekat komplikace zejména na asijských letištích.

Dalším bodem je očkování.  Jestli budete trávit čas v turistickém letovisku, není povinnost být očkován. Samozřejmě jestli chcete vyrazit někam do džungle, měla by to být samozřejmost, která je v některých oblastech pro návštěvu povinná. Přibalením běžně dostupných léčiv na bolest či alergii jistě nic nezkazíte.

Fly emirates

Samotná cesta jako taková, je opravdu časově náročná a je dobré si předem vybrat, jakou trasou a leteckou společností se vydáte. V mém případě to byla trasa Praha – Dubai – Kuala Lumpur – Phuket. Leteckou společnost jsem vybral Fly emirates. Nikdy jsem touto společností neměl možnost cestovat a už vůbec, pokud se jednalo o takto časově náročný let. Moje očekávání v rámci komfortu a celkového zázemí, bylo až na pár drobností splněno. Obsluha letušek byla příjemná a na velký počet pasažérů, nebyl problém si něco objednat, přičemž jste objednávku velmi brzy obdrželi. Jídla byla překvapivě chutná a rozmanitá, což jsem velice ocenil a za celou dobu letu jsem nebojoval s tím, že na jídelním lístku není nic, co by mi chutnalo.

V sedadlovém prostoru byla k dispozici deka i polštář. Proti vám byl zabudován v sedadlech monitor a ovládací systém, který nabízel velkou škálu filmu, hudby a mnoho dalších interaktivních možností. Sedadlo se dalo nastavit do příjemné polohy, nicméně při tak dlouhém letu, jsem už značně bojoval, jak, se ideálně usadit a ulevit od ztuhlosti zad.Lunch FE

V čase mezipřistání, máte asi největší možnost se vyřádit na letišti v Dubaji. Tento ohromný komplex nabízí všechno, co potřebujete. Ať už se jedná o obchody, restaurace, letištní hotel, relaxaci. Pro člověka neznalého letištních komplexů a anglického jazyka, to může být docela problém. Letiště je rozděleno do několika sekvencí, kde se přepravujete letištním vlakem. Něco jako nadzemka a tady můžete snadno zabloudit a vyrazit vlakem někam úplně jinam, než potřebujete.

Letiště v Kuala lumpur, už takový luxus nenabízí a máte z něho pocit, že je před rokem devadesát. Takže na nějaké vysedávání nad italskou kávou tu nečekejte.  Najdete tu fast foody, kávu do kelímku, stánek se zmrzlinou a něco jako duty free shop, který připomíná malou tržnici.KL airport

Poslední část letu směřovala již na finální destinaci, tedy ostrov Phuket. Tato poslední cesta byla již pod místní leteckou společností Air asia. Letadlo již nenabízelo komfort předchozích letů, ale vzhledem délce letu, přibližně hodina dvacet minut, bylo pohodlí dostatečné a k mému překvapení se podával i oběd, což nebývá vždy zvykem.

Letiště na Phuketu má podobné parametry a komfort, jako v Kuala lumpur. Jen v mnohem menším měřítku a vzhledem k faktu, že Phuket je cílová destinace, tak vás může trochu zaskočit velká kulminace lidí, ale není se čeho bát. I při zdánlivém pocitu chaosu, se na letišti zdržíte cca třicet minut a už směřujete k hlavní bráně a vaše poznávání ostrova může začít.

Ukázat komentáře ostatních

Napsat komentář