Paříž

Hledat důvody, proč navštívit Paříž, je asi zbytečné. Město, které je základem evropského kontinentu, historie a kultury, by nemělo chybět na seznamu každého cestovatele.

Jestli vyrazíte na vlastní pěst, základem je v předstihu zajistit buď letenky, nebo můžete vyrazit autem. Záleží na vás. V mém případě jsem v předstihu zamluvil letenky. Jedna vyšla na 2000 korun. Let směřoval přímo na letiště Charles De Gaulle. Cesta v nízkorozpočtovém letu, byla ve směs příjemná a bez problémů.

Ubytování je v Paříži kolem 1500 korun za noc, nicméně při troše trpělivosti lze najít ubytování za 500 korun. Pokoj byl čistý, průměrný na přespání naprosto ideální. V ceně byla snídaně. Jednalo se o pečivo s mlékem, či kávou.

První návštěva směřovala na dominantu Paříže – Eiffelovu věž. Na doporučení jsem vyrazil brzy ráno, abych se vyhnul velkému množství turistů a v klidu si mohl prohlédnout tuto dominantu.Přijel jsem metrem na stanici Trocadéro. Když na ní vystoupíte a vyjdete z metra, celá věž se před Vámi objeví z čista jasna, prostě nádhera. Zprvu mi nepřišla nijak veliká, ale potom se pomalu zvětšuje až do obřích rozměrů. Přišli jsme sem před otevřením a tak jsme nemuseli stát dlouhé řady, které se během chvíle vytvořily. Cena za výstup byla přes 12 €, ale ten výhled na Martova pole byl nezapomenutelný. Jediná chyba byla vyjít všechny schody pěšky, což se nám vymstilo později.Francie,_Eiffelova_věž

Poté jsme vyšli zpátky na Trocadéro a šli směr Vítězný oblouk. První překvapení bylo při pohledu na kruhový objezd a šílené množství aut. Řídit tady je tak trochu o život. Naštěstí jsme to nemuseli podstoupit a vydali se směr Champs-Elyseés, která u oblouku začíná.Champs-Élysées_(11.2010)

Přes Champs-Elyseés se pomalu dostanete až k Louvre. Louvre má nádhernou  stanici metra, ze které dojdete až ke vstupu muzea. Batohy si musíte nechat u vstupu. Mladí lidé z EU do 26 let mají vstup zdarma. Je tady mnoho nádherných obrazů i soch,  ale pokud nejste znalci umění, spousta z nich vám moc neřekne.louvre-524745_960_720

Katedrála Notre-Dame je nádherná. Před vstupem leží nultý bod, od kterého se měří vzdálenosti v Paříži.982px-Notre-Dame_de_Paris_2792x2911

Paříž je město, které si zaslouží čas a klid. Jen památky jsou běh na dlouhou trať a to nemluvím o jejich gastronomii, kultuře a stylu života jako takovém.

Celkové výdaje na jídlo, ubytování, vstupy a letenky byli na jednoho 7000 kč, takže myslím, že se vyplatí plánovat a vynechat  zájezdy, se kterými stejně skoro nic v Paříži nestihnete.

Ukázat komentáře ostatních

Napsat komentář