Benátky

Jsou nezaměnitelné město na moři. Neopakovatelné kouzlo tohoto místa je dáno i horší dostupností. Musíte je objevovat pomalu, proplétat se uličkami a ctít přístupové trasy diktované mořem.

 Benátky v případě potřeby, byly vybudovány na více než stovce ostrovů a ostrůvků. Domy udržují rovnováhu na husté spleti dřevěných pilířů, zapuštěných do  půdy, prosycené slanou vodou.

 Přes benátské kanály zpočátku nevedly prakticky žádné mosty, bylo tu jen pár lávek pro pěší. Dnes lze ve městě napočítat na čtyři sta nejrůznějších mostů či můstků.

Město, je  oblíbeným cílem turistů, jsou na něj hrdí i jeho obyvatelé. Jejich počet však klesá. Dnes žije v Benátkách necelých tři sta tisíc lidí. Leckoho odrazují vysoké životní náklady.

Benátky jsou město, které je reversně rozděleno. Někdo vám řekne, že je to špinavé město, které je prolnuto zápachem, špinavou vodou a masou lidí, že se sotva dostanete na druhý konec ulice. Na druhou stranu, je to místo plné historie a jistého nezaměnitelného kouzla, které nikde jinde nenajdete.

Z mého pohledu vyhrála druhá varianta. A to i přes to, že jsem navštívíl město v době největšího turistického období. Samozřejmě, že ne všechno bylo perfektní. Například návštěva náměstí svatého Marca, je doslova zážitek na celý život a to jak díky nádhérnému prostředí basiliky, která je opravdu impozantní, tak kulminace holubů, která doslova připomíná boj o život.

Památky jsou v podstatě na každém rohu a sesumírovat je všechny dohromady, je spíš na sepsání nemalé knihy. Je na vás, jestli se rozhodnete navštívit spíše nenápadná místa, nebo notoricky známá.

Ty hlavní jsou například Palác Ca‘ d’Oro.  Palác Ca‘ d’Oro jsem si vybral, protože uvnitř je galerie, která mě velice zajímala. K vidění byly různé druhy umění – gobelíny, sochy, obrazy, fresky…vše ve vztahu k Benátské historii. Mě ale mnohem víc ohromil palác jako takový – nádvoří s vykládanou podlahou, prosluněné balkony a výhled na Velký kanál.italy- Palác Ca' d'Oro

Ponte di Rialto

Asi jeden z nejznámějších mostů v Benátkách, pochopitelně neustále obležený turisty. Zajímavý je tím, že se nejedná pouze o most, ale po obou jeho stranách stojí krámky s všemožnými předraženými suvenýry. Je to určitě jedna z památek, jejíž fotku si domů odváží každý, kdo Benátky navštívil.Ponte_di_Rialto,_Venezia

Bazilika sv. Marka

Je strhující dominanta náměstí sv. Marka“.  Já bych baziliku popsal slovy, no vlastně jen jedním slovem, a to „přeplácaná“.Uznávám sice, že postavit takovou „velkolepou“ katedrálu muselo stát hodně umění, sil a peněz, nicméně já to prostě asi nedokážu ocenit. Myslím, že jsem uvnitř (ani venku) nenašel na stěnách katedrály ani jeden centimetr čtvereční, který by nebyl nějak nazdoben.Venedig_Basilika

Závěrem bych řekl, že Benátky stojí za to poznat. Pro milovníky renesance je to vlastně povinnost. Já osobně jsem si město zařadil, mezi nejhezčí místa, kde jsem mohl být a určitě bych se tam rád v budoucnu opět podíval.

Ukázat komentáře ostatních

Napsat komentář