Barcelona

Barcelona  je hlavním městem autonomního Katalánska, jedné z mnoha oblastí Španělska. Zdejší tropické počasí nabádá obdivovat krásy moře a místní přírody. Historická Barcelona však nabízí mnohem víc než jen typickou dovolenou u moře.

Tato evropská metropole v sobě nese otisk mnoha uměleckých děl, staveb či artefaktů. Odkaz jednoho z největších umělců své doby – geniálního architekta Antonia Gaudího, je vůbec jeden z nejvýraznějších. V Barceloně můžete obdivovat hned několik jeho originálních staveb, které vás na chvíli vytrhnou z reality. Kromě nich tu najdete mnoho dalších památek, slunný přístav, lanovky, paláce, nákupní třídy i tradiční čtvrtě. Nesmíme opomenout místní  restaurace. Kuchyně, která vás nadchne.

Barcelona je ideální město, pro nevšední dovolenou a to bez ohledu na to jestli se rozhodnete, jí věnovat víkend plný místní zábavy a kultury, nebo klidnou rodinnou dovolenou s dětmi.

Čtvrť Barri Gòtic představuje historickou část Barcelony. Srdcem čtvrti je Plaça Reial, nejživější náměstí v Barceloně. Náměstí je lemováno budovami s vysokými sloupy, v jejichž podloubí se skrývá množství obchodů a hospůdek (cervecerías). Uprostřed náměstí stojí fontána obklopená palmami a reflektory. Tato scenérie patří také ke Gaudího dílům. Pochází z období jeho rané tvorby.Barri_Gòtic_Barcelona

Sagrada Família – se nachází na východním pobřeží Španělska v Barceloně. Stavební práce na něm začaly v roce 1882, trvají dodnes. Stavba, která se slovem nedá vyjádřit. Už na první pohled, vás tento chrám naplní mnoho pocity,které v sobě budete opravdu nosit dlouho.Sagrada_Família_de_Barcelona_gener_de_2015

Park Güell – Osobitý styl architektury, se projevuje i v těch nejmenších detailech. Hlavní vstup do parku je řešen širokým schodištěm, vedoucím k Síni sta sloupů. Skvělé místo na výlet s rodinou a košíkem na piknik.Park Güell.

Kostel Santa Maria del Mar – v barcelonské čtvrti La Ribera ve východní části města je nádhernou ukázkou čisté katalánské gotiky. Pro milovníky historie a architektury vřele doporučuji.SantaMariaDelMar

A mnoho dalších míst, která stojí za to vidět. Je jen na vás, co si vyberete z krás Barcelony ať už v její historii, která je nezaměnitelná, nebo způsobu místního života. Já osobně doporučuji si dopřát obě dvě.

Ukázat komentáře ostatních

Napsat komentář